Weather (state,county)

Escape Quest - Nowości od Wydawnictwa Egmont

Escape Quest nowości Egmont
Połączenie powieści paragrafowej z grą role-playing oraz łamigłówkami w stylu escape room. Przygody, tajemnice i ucieczki z zastawionych pułapek, a do tego wszystkiego solidny trening logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Ciekawa fabuła zachęcająca do rozwiązywania kolejnych zagadek i innowacyjna mechanika, która wymaga spostrzegawczości i kreatywnego podejścia. Już 20 maja nakładem Egmont Polska ukażą się dwie gry książkowe z serii Escape Quest. 

„Poszukiwacze zaginionego skarbu” to gratka dla miłośników przygód spod znaku Indiany Jonesa, a cyberpunkowa „Za garść neodolarów” to propozycja dla odkrywców tajemnic cyberprzestrzeni. 


Przeżyj przygodę. 

Escape Quest to kolekcja gier książkowych, których bohaterem staje się czytelnik. Każdy z tytułów w serii ma fabułę, która zachęca do dokonywania postępów w grze. Poszczególne zadania łączą się tematycznie z treścią książki, co pozwala na jeszcze pełniejsze przeżycie przygody. Od dziecka uwielbiam wszelkie zagadki, nietypowe gry oraz pasjonuję się dobrymi fabułami. „Escape Questy” dostarczają mi wszystkich tych trzech doświadczeń w jednej książce. Najciekawszym elementem rozgrywki w grach książkowych „Escape Quest” są dla mnie zadania, które nie są stricte logiczne, ale wymagają pewnej "detektywistycznej" intuicji grającego: popatrzenia w odpowiedni sposób, pod odpowiednim kątem albo manualnego operowania książką – wrażeniami z lektury i rozgrywki dzieli się Wojtek Rzadek, game designer i developer, właściciel Admondo - Polecam serdecznie tę serię każdemu fanowi gier i ciekawych historii – dodaje. 

Co ważne, gra odbywa się offline i nie wymaga żadnych aplikacji, bo wszystkie niezbędne wskazówki znajdują się w książce. Mechanika gry skonstruowana jest w ten sposób, że rozwiązaniem zadania jest numer strony, na jaką należy się udać, by kontynuować opowieść. By znaleźć ukryte wskazówki i to zadanie rozwiązać, trzeba użyć specjalnych zakładek, a nawet przekręcać i zaginać strony. Czasem zadanie wymaga wycięcia elementu, dopasowania, zmierzenia go czy ułożenia jak puzzle, przez co poszczególne tomy serii Escape Quest nabierają mocno growego charakteru. Wszystkie zagadki i zadania wymagają logicznego myślenia, wyciągania wniosków, spostrzegawczości czy kreatywnego podejścia typu „out of the box”. 

Odkryj tajemnice przeszłości. 

W tomie „Poszukiwacze zaginionego skarbu” czytelnicy przeżyją niesamowitą przygodę szukając klucza do skarbu niedawno zmarłej Sarah Edson-Taylor – największej odkrywczyni stulecia. W ich ręce trafi kryjący wiele tajemnic pamiętnik poszukiwaczki, w którym ukryte są wskazówki prowadzące do skarbu. Podróżując po różnych zakątkach świata śladami Sarah Edson-Taylor, aby znaleźć zostawione przez nią wskazówki, czytelnik będzie starał się odszukać jej tajemniczy skarb. Po drodze czeka na niego mnóstwo pułapek i niebezpieczeństw. Autorami tomu „Poszukiwacze zaginionego skarbu” jest grupa znanych i cenionych autorów gier Kaedama. W jej skład wchodzą: Antoine Bauza, Corentin Lebrat, Ludovic Maublanc i Théo Rivière. Książkę zilustrował Christophe Swal - ilustrator aktywny od prawie dwudziestu lat w świecie nie tylko gier planszowych i RPG, lecz także komiksów i literatury młodzieżowej. 


Zostań kowbojem cyberprzestrzeni.

„Za garść neodolarów” przenosi czytelnika do Los Angeles do 2062 roku. Atak nuklearny z 2047 roku spowodował, że kraj znalazł się w katastrofalnej sytuacji ekonomicznej. Megakorporacje trzymają władzę w skorumpowanym społeczeństwie, a zagubieni ludzie uciekają od nędzy do świata rzeczywistości wirtualnej. Legendy miejskie mówią o małej grupie hakerów, którzy starają się obalić dyktaturę korporacji. Dla czytelnika, młodego samouka w dziedzinie informatyki, wszystko to tylko miejskie legendy…aż pewnego wieczoru, gdy loguje się do sieci, na monitorze pojawia się dziwna wiadomość: „Dołącz do nas”… Autorami gry są Corentin Lamy i Joffrey Ricome – dziennikarze „Le Monde”, specjalizujący się w cyfrowych technologiach. Książkę zilustrował Laurent Miny, współpracujący z wieloma francuskimi wydawcami czasopism i książek, takimi jak Bayard, Le Pré aux Clercs, Nestiveqnen, czy Hachette. 

Graj sam lub z rodziną i podejmij wyzwanie.

Gamebooki z serii Escape Quest są przeznaczone do samodzielnej zabawy, ale czasem przydaje się pomoc rodziny czy znajomych. Mechanika gry pozwala na wspólne główkowanie nad zadaniami oraz dzielenie się wrażeniami z gry, a podpowiedzi oraz rozwiązania są zaszyte na ostatnich stronach każdego tomu. Tomasz Kołodziejczak – dyrektor działu gier w Egmont Polska oraz pisarz science fiction i autor gry paragrafowej „Rzeźbiarze pierścieni” podkreśla: Jestem fanem łamigłówek, gier i literatury. Książki z serii „Escape Quest” to idealne połączenie tych form rozrywki – kilka godzin intensywnego główkowania i egzotycznej przygody. 

Na jesień 2020 planowana jest premiera kolejnych tomów z cyklu. Patryk Blok – product manager serii zapewnia, że zabawa z Escape Questami dostarczyła mu wiele frajdy. Czułem się jak odkrywca czy haker – z każdą kolejną stroną zbliżający się do odkrycia tajemnicy. Bohaterem byłem ja, a teraz twoja kolej. Miłej zabawy! 

Dane szczegółowe: 

Escape Quest. Poszukiwacze zaginionego skarbu 
Autor: grupa Kaedama 
Ilustrator: Christophe Swal 
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz 
Oprawa: miękka 
Objętość: 100 stron 
Format: 192 x 270 
Cena: 39,99 
ISBN: 978-83-281-9876-0 
Grupa docelowa: 12+ 
Premiera: 20.05.2020 

 Escape Quest. Za garść neodolarów 
Autor: Corentin Lamy, Joffrey Ricome 
Ilustrator: Laurent Miny 
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz 
Oprawa: miękka 
Objętość: 100 stron 
Format: 192 x 270 
Cena: 39,99 ISBN: 978-83-281-9877-7 
Grupa docelowa: 12+ 
Premiera: 20.05.2020

Brak komentarzy