Weather (state,county)

Encyklopedia statków Star Trek po raz pierwszy na polskim rynku!


Encyklopedia Statków Star Trek

Na 6 maja zaplanowana jest polska premiera bogato ilustrowanej encyklopedii statków kosmicznych z uniwersum Star Trek Gene Roddenberry’ego z lat 2151-2293. Książka po raz pierwszy w historii przedstawia rozwój Gwiezdnej Floty w ujęciu chronologicznym, uwzględniając również mniej ważne jednostki, które mogły umknąć uwadze widza. To pozycja obowiązkowa dla prawdziwych fanów uniwersum!


Encyklopedia statków Star Trek.
Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293            
Autor: Ben Robinson; Marcus Riley; Matt McAllister
Ilustrator: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz, Robert Bonchune
Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar
Oprawa: twarda
Objętość: 192 stron
Format: 215x286
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-4859-8
Grupa docelowa: + 16
Premiera: 6.05.2020
Przedsprzedaż: www.egmont.pl
Książka opisuje wszystkie najważniejsze jednostki kosmiczne, które pojawiały się w serialach telewizyjnych spod znaku Star Treka („Enterprise”, „Discovery”, „The Original Series”) oraz filmach o przygodach załogi U.S.S. Enterprise NCC-1701 pod wodzą kapitana Jamesa T. Kirka.
Ta wyczerpująca publikacja zawiera szczegółowe ilustracje każdego okrętu wraz z opisem technicznym i historią jednostki. Dzięki niej dowiesz się, jak ewoluowała myśl techniczna Gwiezdnej Floty, poznasz pierwszy ziemski statek, który przekroczył prędkość światła i odkryjesz wiele istotnych szczegółów dotyczących najsłynniejszych kosmicznych bitew. „Jest to pierwsza z serii książek, które docelowo mają stworzyć bogaty księgozbiór (…) Ten tom i następny dotyczą jednostek Floty Gwiezdnej, które zostały podzielone na epoki. Pozostałe obejmą poszczególne obszary geograficzne, jak Kwadrant Delta, lub grupy polityczne, jak Imperium Klingonów. Planujemy docelowo opisać każdy zakątek i każdą minutę uniwersum STAR TREK. Są, oczywiście, pewne zasady.

Statki w tej książce to jednostki kanoniczne, które wystąpiły w jednym z seriali telewizyjnych STAR TREK albo w filmach. Niektóre z nich są mało znane, gdyż pojawiły się jedynie jako wraki pozostałe po bitwie pod Wolf 359, ale były tam obecne. Wszystkie pochodzą z głównej linii czasowej i nie są tu brane pod uwagę jednostki, które ujrzeć można w filmach nakręconych po 2009 r. Dla nich też znajdzie się miejsce, ale nie w tej książce. Podobnie, nie ma tutaj statków, które pojawiły się w książkach, grach, kalendarzach albo w animowanym serialu STAR TREK z lat 70. Nie ma tu również jednostek, które tylko przez chwilę mignęły w grafikach albo zostały przelotnie wspomniane. Znajdziecie tutaj natomiast szczegółowe rzuty poziome każdego statku oraz starannie opracowane informacje dotyczące jego pojawienia się na ekranie. Będziecie mieli okazję przestudiować modele statków i znaleźć szczegóły, które umknęły wam podczas oglądania filmów. Będziecie też mogli zobaczyć, jak statki Floty Gwiezdnej zmieniały się przez lata i jak wyglądają w zestawieniu. Niniejszy tom zaczyna się od pierwszych statków w uniwersum STAR TREK, które wyruszyły w kosmos, począwszy od hibernacyjnego statku Khana, Botany Bay, aż po Enterprise Kirka. Znajdują się w nim również wszystkie statki Floty Gwiezdnej z pierwszego sezonu serialu STAR TREK: DISCOVERY, rozmieszczone na osi czasowej pomiędzy Archerem a Kirkiem. Naszym zdaniem jest to książka, która już dawno temu powinna była zaistnieć, i jesteśmy niewiarygodnie dumni, że możemy ją wam teraz przedstawić. Jest to początek niesamowitej podróży, podczas której poznacie najciekawsze aspekty uniwersum STAR TREK.”

Brak komentarzy